jQuery Carousel

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W KRAJU.


Wszystkie regiony w Polsce posiadają wartościowe, a zarazem piękne atrakcje turystyczne, godne poznania. Trudno wyróżnić jakikolwiek region ponieważ każdy ma własną niepowtarzalną specyfikę. Biorąc pod uwagę kryterium przyrody na terenach nizinnych wydaje się jednak że Podlasie i Mazury, z uwagi na rozległość, naturalność środowisk oraz dużą ilość rzadkich, zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt, wiodą palmę pierwszeństwa.

Pod względem stopniowania ważności zabytków historycznych, także ich ilości, z pewnością na czele jest Królewskie Miasto Kraków z dodatkowo wyróżnionym Wzgórzem Wawelskim.

Tuż obok można by klasyfikować Wielkopolskę z wyróżnieniem Gniezna, Lednogóry, Biskupina, Poznania Kórnika, Rogalina.

Wybitne obiekty historyczne znajdują się w Warszawie i na Mazowszu, a także w Lublinie, Zamościu, na Roztoczu. Trójmiasto, Hel, Mierzeja Wiślana, Szczecin i całe Pomorze, to również niezaprzeczalne bogactwo przyrodnicze, plus relaksowe plaże Bałtyku i zabytki przeszłości.

Mnóstwo atrakcji zarówno historycznych jak i przyrodniczych oferuje Turystom Dolny Śląsk z Kotliną Kłodzką i Sudetami w roli głównej.

Nie wolno też pominąć regionu Świętokrzyskiego. To przecież najstarsze polskie góry, wiekowe osadnictwo ludzi, a współcześnie międzywojenny COP.

Odmienne lecz jakże wartościowe i urokliwe atrakcje ma w ofercie region Tatr oraz Beskidu Sądeckiego i Śląskiego. Tu nasuwa się dobry przykład; Cmentarz na Pęksowym Brzysku, to swoista „perełka” krótkiej, barwnej historii Zakopanego i sławnych, splecionych losami z miastem postaci.

Zainteresowany Czytelnik znajdzie przykłady wizualne tej skrótowej charakterystyki w galeryjkach fotograficznych, poniżej.

W regionie
Za granicami

Turystyka i przyroda w obiektywie - najnowsze fotorelacje.