jQuery Carousel

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

 1. BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY: edukacja przyrodnicza na szlakach i w budynku Zarządu Parku, wystawy i film przyrodniczy, podglądanie łosi w naturze, zagroda rehabilitacyjna dzikich zwierząt, koniki polskie, zabytki i miejsca historyczne, w tym Muzeum Twierdza Osowiec.
 2. BIAŁYSTOK, PARK NARWIAŃSKI: Atrakcje: zwiedzanie miasta i pałacu Branickich, W trasie powrotnej przyroda w Narwiańskim Parku Narodowym lub zabytki i muzea w Tykocinie.
 3. WARMIA - MAZURY: Oferują Turystom wartościowy, szeroki zakres zwiedzania zabytków, atrakcji przyrodniczych oraz możliwości zorganizowania zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych na wodzie i lądzie. Liczne są obiekty i zespoły tradycyjnego folkloru. Przykładowe atrakcje: rejsy statkiem, spływy rzekami Krutynią i Dajną, relaks i zabawa w miasteczku Western City lub w ośrodku kultywującym zwyczaje dawnych plemion Galindów, muzea, w tym im. K.I. Gałczyńskiego, średniowieczne zamki krzyżackie, 3 parki dzikich zwierząt, planetarium, barokowa bazylika w Świętej Lipce, „Wilczy Szaniec”, Twierdza Mamerki, Park Mazury w Miniaturze, stanowiska archeologiczne po dawnych plemionach Bałtów.
 4. AUGUSTÓW, DOLINA rz. ROSPUDY, STUDZIENICZNA: Natura, zabytki historii, w tym: Muzeum Kanału Augustowskiego, rejsy gondolami lub statkiem, edukacja przyrodnicza w nadleśnictwie, Sanktuarium Maryjne, festyn „Pływanie na byle czym”, narty wodne, wielofunkcyjne, b. dobrze urządzone, strzeżone plaże nad jez. Necko.
 5. KURPIE: zabytki historii i folkloru, 3 rezerwaty przyrody, lekcja poszukiwania i obróbki bursztynu, zajęcia szydełkowania koronek i różnych form dekoracji wnętrz mieszkalnych, ubioru, edukacja, relaks na spływach rzekami Pisą i Narwią.
 6. „TATARSKI SZLAK”, SUPRAŚL: zabytki i miejsca pamięci z Powstania Styczniowego, obiekty Islamu i Prawosławia, oryginalne tatarskie posiłki, ścieżka edukacyjna i wystawa przyrodnicza, arboretum.
 7. PUSZCZA KNYSZYŃSKA: edukacja przyrodnicza wykonywana na przykładach działalności Nadleśnictwa, w tym wykorzystanie energii odnawialnej w praktyce, arboretum, miejsca i pomniki walk niepodległościowych, dla najmłodszych zabawy w Indian oraz Wiosce Krasnoludków.
 8. BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY: zajęcia przyrodnicze w Centrum Edukacji Parku, zabytki, spacer na szlakach, w tym edukacja historyczno – przyrodnicza na Szlaku Dębów Królewskich, zagroda żubrów i innych dzikich zwierząt, multimedialne Muzeum Leśne, folklor Podlasia w Skansenie, zabytki i obiekty Prawosławia.
 9. WIGIERSKI PARK NARODOWY: wystawa przyrodnicza, muzeum i lekcja muzealna nt. jez. Wigry, spacer szlakiem w środowisku naturalnym Puszczy Augustowskiej, Klasztor Kamedułów, jazda kolejką „retro” nad jeziorem z atrakcjami na przystankach, ognisko. Po trasie; Pałac Paca i zabytki Augustowa.
 10. CIECHANOWIEC, DROHICZYN, Góra GRABARKA, MIELNIK: folklor Podlasia i Mazowsza, wzgórza z ruinami dawnych zamków, obiekty kultury Prawosławia, Park Historyczny TRYLOGIA, rejs statkiem rz. Bug.
 11. OLSZTYN: Zamek Muzeum z oryginałami twórczości M. Kopernika, zabytki historyczne na Starówce, film w Planetarium, zajęcia interaktywne z astronomii, Muzea; Przyrody, Sportu lub arboretum, zwiedzanie struktury naukowo - organizacyjnej i atrakcji w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim.
 12. MALBORK, POLA GRUNWALDU: zabytki historyczne.
 13. PŁOCK n/WISŁĄ, OPINOGÓRA: zabytki: historyczne i literatury, rejs Wisłą.
 14. SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY, AKWEDUKTY w STAŃCZYKACH: atrakcje - przyroda wokół jezior Hańcza i Jaczno, fantastyczne utwory geologiczno krajobrazowe, lekcja przyrodnicza w siedzibie Parku, zabytkowe mosty, zespół pałacowo – parkowy gen. Paca nad Rospudą, urokliwe pozostałości po siedliskach i miejscach kultu plemion Jaćwieskich.
 15. WARSZAWA: atrakcje do wyboru: zabytki Starego Miasta, Zamek Królewski, spacer Królewskim Szlakiem, Centrum Nauki Kopernik, Zespół Ogrodowo Pałacowy Wilanów, Muzea i lekcje muzealne: Narodowe, M. Skłodowskiej, w Łazienkach, Chopina, Sportu, Powstania Warszawskiego, zajęcia i wystawy w Pałacu Kultury lub w ogrodzie botanicznym, rejs Wisłą, film w Kinie 5D Extreme, spektakle teatralne, Stadion Narodowy, w tym do wyboru: trasa piłkarza, trasa kibica i/lub nowo otwarte Oceanarium.
 16. SZLAKIEM OBROŃCÓW ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ 1939r. Nowogród – Góra Strękowa – Wizna i okolice, Forty w Piątnicy: historia, zabytki, przyroda, lekcja muzealna.

UWAGI ORGANIZACYJNE. Wycieczki są organizowane z kompletną obsługą, która ujmuje: autokar turystyczny, wstępy do obiektów, przewodnictwo licencjonowanych przewodników, pilotaż od wyjazdu do powrotu, ubezpieczenie NNW. Na życzenie Zamawiającego posiłek /-i/, płyta CD ze zdjęciami z imprezy. Z grupami spoza Łomży będzie uzgadniane miejsce spotkania z pilotem lub przewodnikiem. Optymalny cenowo skład grup: 1/ 20- 22, 2/ 33 - 35 lub powyżej 42 osób. Jeśli grupa będzie dysponować własnym autokarem, koszty odpowiednio niższe. Koszta zależne są także od zestawu wybranych atrakcji. Z tych względów program zwiedzania i cena mogą być ustalane każdorazowo przy zgłoszeniu konkretnej wycieczki, gdy będą znane wszystkie warunki jej wykonania. Rozpiętość cen wycieczek jednodniowych wynosi od 60 do 100zł/osoba.

Rolę integrującą grupy spełnią urządzane ogniska i konkursy związane tematycznie z poznanymi atrakcjami. Pożądane wcześniejsze, kilkutygodniowe zgłoszenie terminu. Wyżej przytoczone kierunki wycieczek polecane są zarówno grupom szkolnym jak i dorosłych.

WYCIECZKI KILKUDNIOWE

Turystyka i przyroda w obiektywie - najnowsze fotorelacje.