jQuery Carousel

WYCIECZKI KILKUDNIOWE

 1. AUGUSTÓW, PARKI NARODOWE BIEBRZAŃSKI i NARWIAŃSKI, DOLINA rz. ROSPUDY: 3 dni. Atrakcje: przyroda w Parkach Narodowych i podczas rejsu rz. Rospuda. Zbytki: w Augustowie, Tykocinie i twierdza wojenna z XIX wieku w Osowcu. Noclegi i posilki w Goniądzu.
 2. BIALOWIESKI PARK NARODOWY, TATARSKI SZLAK, PARK KRAJOBRAZOWY PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ: 3 dni. Atrakcje; zagroda dzikich ssaków, przyroda i zabytki historyczne w Bialowieży, obiekty i oryginalny posilek Tatarów. W Parku Krajobrazowym; edukacja przyrodnicza na przykladach w praktyce, arboretum, zabytki, relaks. Dla mlodzieży zabawy w indianskiej wiosce. Noclegi i posilki w ośrodku w Supraślu.
 3. MAZURY: wycieczka dwu-, trzy- lub więcej dni. Proponowane atrakcje, tj. do uzgodnienia: rejsy statkiem, 2 Parki Dzikich Zwierząt, Muzeum K.I. Gałczynskiego, Zakład Badawczy Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, rezerwaty przyrody w Parku Mazurskim, barokowa bazylika w Świetej Lipce, "Wilczy Szaniec" w Gerłozu, twierdze wojenne w Mamerkach, Pozezdrzu i Giżycku, Zamek Muzeum z dziełami epoki M. Kopernika, Park Mazury w Miniaturze, zajęcia w Planetarium, miasta; Olsztyn, Mikołajki, Mrągowo, Kętrzyn, Reszel, Węgorzewo,\ Giżycko, Ruciane Nida, rajd rowerowy wzdłuż jezior i rzek, spływ kajakowy rz. Krutynia lub Dajna, muzea historii i przyrody Mazur, rejsy żaglówkami z opieka sterników, jazda końmi w siodle lub bryczkami, wędrówki w środowisku naturalnym, plażowanie, tradycyjny mazurski folklor. Noclegi i posiłki w miejscowości dostosowanej do wybranych atrakcji. Koszt zostanie określony po uzgodnieniu programu zwiedzania i czasu pobytu.
 4. WARSZAWA: 3 dni. Atrakcje: Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki, Wilanów, wybrane muzea, np. M. Sklodowskiej-Curie, F. Chopina, Sportu, Narodowe, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, Powstania Warszawskiego, arboretum w Powsinie, lekcje muzealne lub botaniczne, filmy, spektakle teatralne, Stadion Narodowy, nowoczesne nowo utworzone Oceanarium, Lotnisko Okęcie; i inne do uzgodnienia. 2 noclegi i posilki w ośrodku k. Warszawy.
 5. CZESTOCHOWA, OŚWIECIM, WADOWICE, KRAKÓW, WIELICZKA, ZAKOPANE, OJCÓW: 4 dni. Atrakcje: Jasna Góra, Muzeum Martyrologii, Dom Rodzinny K. Wojtyły, Królewski Trakt w Krakowie, Muzeum Kopalni Soli, Zakopane, Szlak Morskie Oko, jazda kolejką linową, zbytki, Park Ojcowski. 3 noclegi i posilki w Zakopanem.
 6. MALBORK, TRÓJMIASTO, GRUNWALD, MIERZEJA WIŚLANA: 3 lub 4 dni. Atrakcje, zabytki w: Gdańsku, Sopocie i Gdyni, w tym rejs statkiem na Westerplatte lub na Hel. Muzeum Martyrologii w Sztutowie. Po trasie Pola Grunwaldu i odrestaurowany Zamek Krzyżacki w Malborku. Na pobycie 4- dniowym dodatkowo zwiedzanie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, Przylądka Rozewie, Fokarium na Helu, Wzgórze Katedralne im. Kopernika we Fromborku, inne uzgodnione atrakcje. Noclegi i posilki w Trójmieście lub na Mierzei Wiślanej.
 7. WARMIA: 3 dni. Zwiedzane atrakcje. W Olsztynie: Zamek muzeum z oryginalnymi dziełami M. Kopernika, Starówka, Planetarium. W Lidzbarku Warmińskim Zamek Muzeum im. Kopernika, spektakl folkloru warmińskiego. We Fromborku Wzgórze Katedralne i Muzeum im. Kopernika. Noclegi i posiłki w Olsztynie.
 8. CZARNOLAS, KAZIMIERZ, LUBLIN, ZAMOŚĆ, MAJDANEK: 3 lub 4 dni. Atrakcje: Muzeum im. J. Kochanowskiego, Starówki w Kazimierzu i Lublinie. W Zamościu nowo odrestaurowane: Starówka, bastiony z XVI w. i Rotunda. Muzeum Obozu Zaglady. Na pobycie 4 dniowym dodatkowo zwiedzanie Roztocza i Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Noclegi i posilki w Lublinie lub w Zamościu.
 9. GNIEZNO, KÓRNIK, POZNAŃ, ROGALIN, LEDNOGÓRA: 4 dni. Atrakcje: obiekty historyczne, muzea, w tym: A. Fiedlera, Pszczelarstwa, Przyrodnicze z eksponatami z 4 kontynentów Ziemi. Stanowiska archeologiczne i miejscowosci zwiazane z tworzeniem Państwa Polskiego. 3 noclegi i posilki w ośrodku rekreacyjnym w Kórniku, na Pojezierzu Gnieźnieńskim lub w Poznaniu.
 10. GOLUB DOBRZYŃ, TORUN, KRUSZWICA, PŁOWCE, PŁOCK: 3 dni. Atrakcje; glówne zabytki historyczne, zamki, Starówki w Plocku i Toruniu, muzea, rejs po jez. Goplo. 2 noclegi i posilki w Toruniu.
 11. BIESZCZADY: Atrakcje: przyroda, rajd rowerowy, jazda kolejką „retro”, rejs po Solinie. Zabytki po trasie w: Lublinie, Zamościu i Łancucie. 4 dni. 3 noclegi i posilki w Wetlinie lub Solinie.
 12. KURPIE i ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA: Wycieczka trzydniowa. Atrakcje: Muzea Przyrodniczo Historyczne i Etnograficzne Kurpiowszczyzny, pomniki walk o niepodleglość Polski, 3 starowieczne grodziska nad Narwią. Lekcje muzealne w tematyce ginące zawody. Do wyboru zajęcia z instruktażem: obróbka bursztynu, uszlachetnianie lnu, tradycyjne szydelkowanie koronek, haftów i serwetek, wykonywanie zabawek wiejskich, ozdób i kwiatów, stroików choinkowych z bibuly, pocztówek i kart okolicznościowych. Wykonane wedlug instruktażu wyroby, pozostaja wlasnoscią uczestników zajęc. Dwa noclegi i posilki w ośrodku wypoczynkowym w Nowogrodzie k./Łomzy.
 13. SUWALSZCZYZNA, pobyt 3- lub 4- dniowy z wypadem /jeden dzień/, na pobliską Litwę.
  Atrakcje:
  miasto Suwałki, Muzeum im. Marii Konopnickiej. W Puńsku; zabytkowe budowle, w tym litewskie, kultury, folklor pogranicza, zajęcia edukacyjne, egzotyczne potrawy regionalne, relaks w „bani”. Rozrywka i edukacja na Wesołym Szlaku Wędrowców, pobyt w Ogrodzie Bajek – baśnie miedzy innymi na podstawie utworów M. Konopnickiej, Gród Jaćwiesko – Pruski, Izba Pamięci plemienia Jaćwingów, oryginalny cmentarz plemienny – kurhany, rejs statkiem po jez. Wigry, jazda kolejką „retro” przy jeziorze i przez puszczę z postojami na edukację i rozrywkę. Wejścia na urokliwe pagórki będące punktami widokowymi na malownicze krajobrazy -scenerie sławnych filmów, np. „Pana Tadeusza”. Zwiedzenie Ośrodka Kultur Pogranicza im. Czesława Miłosza, oraz zespołu zabytkowych budynków klasztornych nad jez. Wigry. Zabytkowe akwedukty w Stańczykach, „trójstyk” granic. Doskonałe warunki na wędrówki, rajdy rowerowe, spływy kajakami lub zimą na narty i sanie w specjalistycznym ośrodku nad jez. Szelment z opieką instruktorów. Wyjazd na Litwę jest wykonywany w 1 dzień od godz. 5.3o do 21,3o. W programie: Zamek Wielkich Książąt Litewskich na wyspie w Trokach i folklor Tatarów Krymskich, w Wilnie; najważniejsze zabytki, w tym Historii Obojga Narodów. Na Suwalszczyźnie istnieje szeroka baza dobrych obiektów noclegowych. Pobyt na Suwalszczyźnie można organizacyjnie dobrze łączyć ze zwiedzaniem Augustowa i okolic.
 14. WYBRZEŻE ŚRODKOWE BALTYKU; RUCHOME WYDMY, PORTY MORSKIE, ZABYTKI: Cztery dni. Zwiedzanie: zjawiska w środowisku naturalnym Słowinskiego Parku Narodowego; dwa porty morskie, atrakcje uzdrowiska Ustka, zalożenia ogrodowo parkowe wedlug kilku wzorów narodowych. Noclegi i posiłki w ośrodku wczasowym w Mielnie.
 15. REJS KANALEM ELBLĄSKIM, MIERZEJA WIŚLANA, FROMBORK: 3 dni. Atrakcje: rejs statkiem wodą i lądem od m. Maldyty do Elbląga. Na Mierzei; muzea rybołówstwa i historyczne - obóz koncentracyjny z II wojny światowej, rezerwat przyrody. Muzeum im. M. Kopernika. Noclegi i posiłki w ośrodku wczasowym w Sztutowie.
 16. WIGIERSKI PARK NARODOWY: Wilno, Troki. Trzy dni z dwoma noclegami. Atrakcje: edukacja przyrodnicza w siedzibie Parku nt. jez. Wigry i Puszczy Augustowskiej, multimedialne Muzeum, jazda kolejką "retro" przez puszcze i przy jeziorze z przystankami na stanowiskach edukacyjnych, kajakami po naturalnych rzekach Rospuda i Czarna Hancza, zabytki nad Wigrami, spacer szlakami i ścieżkami edukacyjnymi, warsztaty z tradycyjnego przetwórstwa spożywczego, w tym: ręczny wyrób masla i bialych serów, przyrządzanie regionalnych "kartaczy" z mięsem i "soczewiaków", domowy wypiek chleba, bułek, rogali, warkoczyków, kukiełek. Po uzgodnieniach: 1- dniowy wypad na zwiedzanie zabytków w Trokach i Wilnie na Litwie.
 17. GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE, OPATÓW, UJAZD, SANDOMIERZ, CZARNOLAS: Trzy dni, 2 noclegi w ośrodku wczasowym z wysokim standardem. Atrakcje: gołoborza w Parku Narodowym, Muzeum Mineralów, Park Jurajski, zabytki, zamki, Muzeum J. Kochanowskiego.
 18. LUBLIN, MAJDANEK, ZAMOŚĆ, WOLA OKRZEJSKA, PARK ROZTOCZAŃSKI: Trzy dni, 2 noclegi i posiłki w Lublinie. Atrakcje; Muzea: H. Sienkiewicza, bylego Obozu Koncentracyjnego, historyczne, w tym zamek w Lublinie, cenne zabytki Zamoscia, przyroda Roztocza.
 19. WROCLAW, KOTLINA KŁODZKA: 3 lub 4 dni. Noclegi i posilki w osrodku wczasowym w Klodzku, Polanicy, Kudowie Zdroju lub Zieleńcu. Atrakcje; Panorama Raclawicka i Starówka we Wroclawiu. Zwiedzanie zabytków i przyrody w Kotlinie Kłodzkiej podczas wyprawy objazdowej do Polanicy, Dusznik, Kudowy, na Szczeliniec, Wambierzyc i Złotego Stoku. Na pobycie 4- dniowym zwiedzanie Pragi lub Skalnego Miasta w Czechach.
 20. KRYNICA ZDRÓJ, MUSZYNA: 4 dni. Atrakcje: splyw Dunajcem, dwukrotnie jazda kolejkami linowymi w góry, spacery szlakami, zabytki. Po trasie dojazdowej zabytki Sandomierza. W trasie powrotnej Swiętokrzyski Park Narodowy. 3 noclegi i posiłki w ośrodku wczasowym w Muszynie.
 21. LITWA; KOWNO, WILNO, TROKI, DRUSKIENNIKI: 3 lub 4 dni. Noclegi i posilki w Wilnie. Zwiedzanie zabytków historii Obojga Narodów, relaks podczas rejsu statkiem po jeziorze lub rzeką Niemen.
 22. BAWARIA: Wyjazd minimum 5- dniowy. Zwiedzanie: zabytki i sławne jarmarki folkloru, tradycji w Monachium, Regensburgu, Salzburgu. Jedyne w swoim rodzaju, urzekające widoki na jeziora i zamki wśród Alp, kolejki linowe oraz atrakcje w Innsbrucku i Garmisch Partenkirchen. Po trasie Hradczany w Pradze, Starówka we Wroclawiu. Zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym, na jeziorem, w pobliżu zwiedzanych atrakcji.
 23. BERLIN, POCZDAM, POZNAN: Zwiedzanie zabytków w Niemczech, w tym: w Poczdamie założenie parkowo – pałacowe, w Berlinie; Brama Brandenburska, Reichstag, Kolumna Zwyciestwa, kościól im. cesarza Wilhelma, słynna ulica handlowa Ku, damm. W Poznaniu atrakcje wedlug uzgodnień. Wycieczka 3- lub wiecej dniowa. Zakwaterowanie w hotelu w Berlinie lub Poczdamie.
 24. CZECHY; PRAGA i SKALNE MIASTO, ADRSPACH, WROCŁAW i KARPACZ: Wycieczka 4- dniowa. Noclegi, posilki w Karpaczu.
 25. SUDETY – SAKSONIA SZWAJCARSKA:Wycieczka minimum 4- dniowa. Atrakcje; zabytki we Wrocławiu, Szklarska Poręba, w tym wjazd na Szrenicę i Wąwóz Kamieńczyka ze słynnym wodospadem. W Saksonii; Twierdza Koenigstein, Rezerwat Skał Bastei nad Elbą i założenie parkowo – pałacowe Pillnitz. Zakwaterowanie w Szklarskiej Porębie lub Świeradowie Zdroju.
 26. DOLNY ŚLĄSK: ŚWIETNOŚĆ i SEKRETY ZAMKÓW, TAJEMNICE SUDECKICH GÓR!Przykładowe proponowane atrakcje: zamki Książ i Grodno. Udostępnione do zwiedzania sztolnie w Walimiu i k. Wałbrzycha, Złoty Stok, Srebrna Góra, Kamienna Góra, Podziemny Szlak w Kłodzku. Historyczny Kościół Pokoju - wpisany w rejestrze UNESCO. Unikalne twory geologiczne, w tym: Szczeliniec, Błędne Skały, wspaniała Jaskinia Niedźwiedzia, urokliwy Wodospad Kamieńczyka lub zadziwiające Skalne Miasto tuż za granicą z Czechami. Zakwaterowanie w pobliżu zwiedzanych atrakcji.
 27. BESKID SLĄSKI: zwiedzane miejscowości:Wisła, Ustroń, Szczyrk, Trójwieś / Istebna, Jaworzynka Koniaków/, Węgierska Górka, Żywiec. Zakwaterowanie w Ustroniu, Wiśle lub Szczyrku.

UWAGI ORGANIZACYJNE. Na wycieczkach zapewniona jest pełna obsługa, w tym: ubezpieczenie NNW i KL przy wyjazdach za granicę, środek transportu, opieka pilota, karty wstępu i oprowadzanie. Ośrodki noclegowo żywieniowe na dobrym poziomie. Standard ośrodków do uzgodnienia. Pokoje; 2-, i 3-osobowe lub 4- osobowe typu studio. Cena do uzgodnienia z uwzględnieniem ilości uczestników i wyboru swiadczeń.
Optymalny, w stosunku do kosztów, skład liczebny grup: do 33 i powyzej 40 osób. Szczególowy plan zwiedzania, wybór atrakcji, tras oraz kosztorys zostaną ustalone przy rezerwacji konkretnej wycieczki, która na życzenie może zostać czasowo skrócona lub przedłużona z rozszerzonym programem. Ceny odpowiednio zniżkuja jeśli grupa korzysta z własnego autokaru. Wskazana wczesniejsza rezerwacja. W ofercie także pobyty weekendowe w ośrodkach wypoczynkowych, kwaterach, nad Biebrzą, na Mazurach, na Suwalszczyźnie, w Augustowie i na Litwie.

WYCIECZKI JEDNODNIOWE

Turystyka i przyroda w obiektywie - najnowsze fotorelacje.